עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע
#
#
#
#

מידע תיירות לאורח

דף--תיירות-מסודר-קטן6
דף--תיירות-מסודר-קטן2
כדור פורח עמק חרוד
לגעת בשמים 008
1
3
2
4

גיאוגרפיה
עמקי הצפון מקשרים טופוגרפית בין הים התיכון והירדן. ככל הנראה, בעת שנוצר השבר הסורי-אפריקני, העובר מצפון לדרום, נוצר סדק משני לאורך בקעת בית שאן, עמק חרוד ועמק יזרעאל.
שוליהם הדרומיים של העמקים תחומים בהר הכרמל ובגלבוע.
עמק יזרעאל, המשתרע על 365 קמ”ר, מתנקז מערבה, לים התיכון, באמצעות נחל קישון. הנקודות הגבוהות בעמק מתנשאות עד 119 מטרים מעל פני הים. הנחל המרכזי המנקז את עמק חרוד ובקעת בית שאן הוא נחל חרוד, הנשפך לירדן. עמק חרוד משתפל ממערב למזרח, מרום של 80 מ’ מעל פני הים עד 100 מ’ מתחת לפני הים. בקעת בית שאן היא המשך של עמק חרוד, הנפתח כעין מניפה לכיוון מזרח, בואכה נהר הירדן.

אקלים
במערב עמק יזרעאל האזור מושפע מהאקלים הים-תיכוני וככל שפונים מזרחה, לבקע הירדן, שורר בעמקים אקלים שחון יותר. זרמי האוויר הגולשים מההרים לעמקים מתחממים תוך כדי הירידה וגורמים לטמפרטורות גבוהות ולמיעוט משקעים.

טבע
אדמות העמקים מנוצלות ברובן לגידולי חקלאות ולבריכות דגים.
צמחייה טבעית ייחודית ומרהיבה נותרה במעיינות ובפלגים, לאורך הירדן וכן במורדות רכס הגלבוע
והרי הכרמל.
נחל שוקק (נחל קיבוצים) עשיר במיוחד בצמחיית גדות ובצמחים שכל גופם טבול במים, כמו קרנן טבוע.
בריכות הדגים והשדות החקלאיים מספקים שפע של מזון, המושכים מגוון אדיר של עופות מים ומשיבים אל האזור בעלי חיים שחיו בו בעבר. בבריכות ניתן לצפות באלפי ברווזים, שחפים וחופמאים למיניהם, שאליהם מצטרפים גם הקורמורן הגדול והשקנאי. בקעת הירדן שוכנת גם לאורך ציר נדידה של עופות נודדים.
נופי המים משמשים כר נרחב לפעילותם של טורפים כמו חתולי ביצות, קרקלים ונמיות ולאחרונה הולכת ומשתקמת כאן אוכלוסיית התנים כאשר אליהם מצטרפים מדי פעם צבאים, היורדים מרמות יששכר.

הודות לריבוי מקורות המים, אשר בקרבתם חיים עשרות זנים של חיות בר ופריחה נפלאה עוטפת את העמקים, והאקלים הנוח השורר לאורך כל ימות השנה, הפך אזור העמקים בכלל ועמק חרוד בפרט, לאחד מאתרי הטיול הטובים והיפים ביותר בארץ לכל סוג של מסלול: רגלי ,אופניים ,דרכי נוף או 4X4.