עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע עין חרוד חוויות ונופש למרגלות הגלבוע
#
#
#
#

מסלולי הליכה

נחל קיבוצים, אורך המסלול: 2 ק”מ, משך זמן: 2-4 שעות
כשני קילומטרים מבית שאן זורם נחל הקיבוצים הקסום. המסלול, אשר מלווה לכל אורכו בבריכות, מזמן לכם את כל חיות האזור היוצאות להרוות צימאונן ממימי הנחל. בנוסף, מימיו החמימים לאורך כל השנה, מאפשרים לילדים להשתכשך ולהורים ליהנות מהשקט ומהשמש החמימה והמלטפת.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 12 ק”מ , זמן נסיעה: 10 דק’

העמק הנעלם, אורך המסלול: 5 ק”מ, משך זמן: 2-4 שעות
טיול רגלי נעים ברמת קושי בינונית, שכולו  ירידה מפסגת הר ברקן אל עמק חרוד. השוטטות ברכס הרי הגלבוע בחורף ובאביב, בתוך ים של פרחים, היא חוויה עוצרת נשימה שלא תותיר אתכם אדישים לנוכח מרבדי הפרחים, חלקם נדירים וייחודיים לאיזור, המכסים כל פיסת אדמה פנויה בהר.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 17 ק”מ , זמן נסיעה: 20 דק’
 
מנזר הפרנציסקנים, אורך המסלול: קצר-2 ק”מ, ארוך-5 ק”מ, משך זמן: 2-4 שעות
פסגת התבור היא  אחד המקומות העשירים ביותר בארץ במיני פרחים, עצים ומטפסים, המלווים בנופים מרהיבים לכל רוחות השמים. בנוסף, שוכן בפסגת ההר, מנזר הפרנציסקנים אשר ממרפסת המנזר, תתגלה לעינכם תצפית מרהיבה ביופיה על עמק יזרעאל ועל כל סביבתו.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 20 ק”מ , זמן נסיעה: 15 דק’
 
הר ברקן ונחל יצפור, אורך המסלול: 4 ק”מ, משך זמן: 4-6 שעות
על הר הגלבוע ממתינים לכם שני מסלולי הליכה: הראשון מעגלי וקצר, המותאם לילדים ומוביל אל תצפיות מהר ברקן. 
המסלול השני, מיועד למעונינים במסלול הליכה ארוך ומאתגר יותר, ומוביל לנחל יצפור. 
בחודשי האביב, עת פריחתם של האירוסים, מתמלא ההר במרבדי אירוסים מנקרי עיניים.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 17 ק”מ , זמן נסיעה: 25 דק’
 
גבעת המורה
דרך יפהפייה המשתרעת על פני 32 קילומטרים מעמק בית שאן במזרח ועד גבעת המורה במערב. הדרך עוברת בין השדות החקלאיים של יישובי וקיבוצי האזור ובשטחי מרעה של עדרי בקר. אפשר לעשות את השביל במלואו או רק מקטעים ממנו.
מומלץ לקחת סלסלת פיקניק ולעצור בדרך באחת ממגוון הנקודות המסודרות לפיקניקים  הצופות אל נופי עמק חרוד והרי הגלבוע.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 14 ק”מ , זמן נסיעה: 16 דק’

תל יזרעאל, אורך המסלול: 1.5 ק”מ, משך זמן: שעתיים
במסלול קצר אך יפהפה זה, מתל יזרעאל לעין יזרעאל, ייפרש  למרגלותיכם נוף העמק המרהיב, ובסופו יחכו לכם מעיין קריר ונקבה אפלה המזמנת זחילה רטובה והרפתקנית להורים ולילדים. מסלול קליל ומהנה זה מתאים גם לילדים קטנים.
מרחק נסיעה מעין חרוד: 8 ק”מ , זמן נסיעה: 10 דק’

נחל תבור, אורך המסלול: 8 ק”מ, משך זמן: 2-4 שעות
בתוך קניון בזלת מרשים מתחבא הערוץ העמוק של נחל תבור, הזורם במפלים קטנים אך מרהיבים לתוך בריכות, אשר לצידם צומחים שפע של צמחי נחלים. באביב ממלאים את מדרונות הערוץ מרבדי תורמוס סגולים, עצי שקד לבנים ואם יתמזל מזלכם תוכלו לפגוש גם צבי או עופר מקומי,  שעושים את השביל שמח וססגוני.
‘מרחק נסיעה מעין חרוד: 22 ק”מ , זמן נסיעה: 25 דק

pic1
pic2
pic3
pic4
pic5